Maand van de Sportclub

September? Laat maar komen!
Van 1 - 30 september 2019 vindt de 11de editie plaats van de 'Maand van de Sportclub'. Met deze actie willen Sport Vlaanderen en Team Sport Lievegem de clubs en hun werking in de kijker plaatsen. We roepen sportclubs op om heel de maand hun deuren te openen voor het publiek. De clubs laten zien door middel van gratis initiaties, demonstraties, enz. hoe goed hun sportclub wel bezig is en vooral hoe leuk het er wel is.

Meer info rond de maand van de sportclub vind je terug op: https://www.sport.vlaanderen/sportersbelevenmeer/voor-club-of-sportdienst/maand-van-de-sportclub/

Ook in Lievegem zetten vele sportclubs hun deuren open! Wil je graag eens kennismaken met die clubs? Hieronder vind je een lijst terug.

 

Duikclub Medusa

 • Contact:duikteam-medusa.be - desiree_maryns@hotmail.com
 • Elke maandag van september om 20.30 uur kan je proeven van de onderwaterwereld. Onze club biedt voor elke geïnteresseerde (+14 jaar) 2 gratis initiaties aan. Bevestig je inschrijving en geef hierbij je schoenmaat op via e-mail.

Gymclub Waarschoot

Judoclub Jigoro Kwai

 • Contact: http://www.judowaarschoot.com - jcjgkwai@scarlet.be
 • Start to judo: voor allen wie kennis wil maken met een hele leuke, stoere sport in een leuke sfeer bieden wij 8 gratis initiatielessen aan vanaf 1 september tot en met 31 oktober. De trainingen gaan door op dinsdag en vrijdag van 18.30 – 19.30 uur (7 – 13 jaar) en 19.30 – 21.00 uur (13+), en op zondag van 10.00 – 11.00 uur (7 – 13 jaar).

Karateclub Funakoshi Lovendegem/Waarschoot

 • Contact: fdereu@skynet.be
 • Lovendegem: opendeur op alle vrijdagen van september vanaf 19.00 uur (vanaf 5 jaar). Waarschoot: opendeur op alle zondagen vanaf 10u30 en maandagen vanaf 18u in september. Gratis initiaties en tussendoor ook demonstraties door de leden. Lange trainingsbroek en t-shirt volstaan om mee te doen en te ondervinden welke toffe sport KARATE wel is. Kom gerust eens af, voor Lovendegem in basisschool “De Bron” in de Molendreef te 9920 Lievegem en voor Waarschoot in de sporthal, Kleine Weg 3, 9950 Lievegem.

Karateclub Kurai-do Zomergem

 • Contact: kuraido.be - pietsmessaert@gmail.com 
 • Gedurende de maand september kunnen er 3 gratis initiatielessen gevolgd worden in de sporthal van Zomergem (zie website voor lesuren en -dagen). Als kledij volstaat een jogging.

KFAC Waarschoot

 • Contact: kfacwaarschoot.be - Christelcerfont@msn.com
 • Ben je zot van voetbal en heb je interesse om de eerste voetbalstapjes bij onze club uit te proberen? Neem dan contact op met ons want in de maand september kan je gratis trainingen bijwonen. (Meer info op onze website)

Lievegems Frisbee Team

 • Contact: lift-it-up.org - lieven@lift-it-up.org     
 • Tijdens de trainingen op dinsdag 3, 10 en 24 september (20.15 – 22.15 uur) stellen wij onze club open voor het brede publiek. Iedereen die frisbee wil ontdekken kan actief deelnemen aan de training. We mikken op (jong)volwassenen zonder daar een specifieke leeftijd aan te koppelen.

Petanqueclub De Vrienden 55+

 • Contact: dierickx@telenet.be
 • Gratis petanque initiatie op dinsdag 10 en dinsdag 17 september, telkens om 14.00 uur in de Bol- & Petanque-zaal van het Sportcomplex Lovendegem, Sportstraat 24 te 9920 Lievegem.

Petanqueclub Vinderhoute vzw

SV Zomergem

 • Contact: svzomergem.be - voorzitter@svzomergem.be
 • We zijn een actieve fietsclub en zouden iedere fietsliefhebber willen uitnodigen op zondag 8, 15, 22 of 29 september voor een gezellige fietstocht van een 55-tal kilometer. We starten om 09.00 uur aan ons clublokaal (zie website). Na de rit is er de mogelijkheid om tegen zeer democratische prijzen na te praten in ons clublokaal.

TC Lovendegem

 • Contact: tclovendegem.beinfo@tclovendegem.be
 • Op vrijdag 20 september 2019 van 19.00 tot 22.00 uur is iedereen welkom om te komen tennissen. In het clubhuis kan men op dat moment terecht voor info over TC Lovendegem en de werking.

TTC Zomergem

 • Contact: ttczomergem.be - bestuur@ttczomergem.be
 • In de maand september kunnen er op woensdagavond van 18.30 – 19.30 uur gratis een aantal trainingen gevolgd worden voor recreatieve spelertjes. Nadien kan er door iedereen vrij getafeltennist worden. Op maandagavond vanaf 19.00 uur is de club ook steeds open om een balletje te komen slaan, iedereen welkom (zie website voor meer info)!

Volleybalclub Argos Waarschoot

 • Contact: argoswaarschoot.be - riet@bonneshoeonline.be
 • Gratis training tijdens de maand september! Initiatiegroep (vanaf 3de leerjaar) en balgewenning (1ste en 2de leerjaar). Dit gaat door bij aanwezigheid van min. 8 spelers. De trainingen starten op 15 september van 10.30-12.00 uur in de sporthal te Waarschoot. Vanaf 13 jaar gelieve contact op te nemen voor info ivm trainingsuren.

Volleybalclub Dynamo Zovoc Lievegem

 • Contact: dynamozovoc.be - jeugd@dynamozovoc.be
 • Gratis proeflessen voor bewegingschool (vanaf 5 jaar) en volleybalschool (vanaf 6 jaar) op zondag 8, 15, 22, 29 september, telkens van 10.30 – 12.00 uur in Den Boer te Zomergem. Inschrijven via mail met vermelding van naam, geboortedatum en gsm nummer (uiterlijk de zaterdagavond om 18.00 uur voor elke zondag). Zaterdag 31 augustus: demonstratiedag met jeugdoefenwedstrijden (voormiddag) en een Dames en Herentornooi (namiddag).

Vzw Dansgroep Motion

 • Contact: motion.besofie@motion.be
 • Alle lessen uit het lessenrooster (zie website) mag iedereen gratis proberen vanaf maandag 9 september, en dit 2 tot 3 weken lang! Graag vragen we om op voorhand in te schrijven hiervoor. Dit kan op de opendeurdag van zaterdag 7 september tussen 10.00 – 17.00 uur. Vrijdag 6 september staat er ook een optreden gepland op de kermis van Waarschoot. Dit is gratis!

Vzw LRV Sint-Martinus Zomergem

 • Contact: facebook.com/LRVZomergem - xavier.van.huffel@telenet.be
 • Op woensdag 4 september is er tussen 20.00 en 21.00 uur een demonstratietraining in het kader van de maand van de sportclub. Geïnteresseerden kunnen komen kijken hoe het er aan toe gaat tijdens de oefeningen en de nodige uitleg krijgen over rijden binnen LRV en lid worden van de rijvereniging.